Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej

W piątek, 29 kwietnia 2022, odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów ZSA, przygotowane przez młodszych kolegów z klasy 3 TAK pod kierunkiem pani Marty Straub.

Dzień ukończenia technikum przez kolejny rocznik naszych Uczniów stał się dla wszystkich okazją do przywołania wspomnień z ostatnich czterech lat spędzonych wspólnie w murach Zespołu Szkół. Radosny śmiech i łzy wzruszenia towarzyszyły bezustannie uczestnikom tego ostatniego już spotkania w czasie uroczystości szkolnej.

A tak wspominali swoją naukę przedstawiciele maturzystów – Martyna i Kuba: „Dla wszystkich nas lata spędzone tutaj były kolejnym etapem, jednym z wielu rozdziałów
w życiu. Był to czas ciężkiej pracy, bolesnych porażek, ale także zaskakujących sukcesów
i dobrej zabawy. Znaleźliśmy tu przyjaciół, przeżyliśmy pierwszą lub kolejną miłość, łamaliśmy serca i nam je łamano, płakaliśmy ze śmiechu i szczęścia, a równie często wypowiadaliśmy słowa pretensji, urazy, smutku. Świadectwa, które dziś otrzymujemy nie są w stanie oddać naszych przeżyć związanych z tym miejscem i czasem tu spędzonym.

Szanowni Nauczyciele. Starali się Państwo, abyśmy w dorosłe życie wkroczyli z zapasem doświadczeń, przygotowani do odpowiedzialnego i godnego wypełniania swoich przyszłych obowiązków. Znaleźliśmy tu, drodzy pracownicy ZSA, życiowe autorytety; osoby, które nie wiadomo kiedy stały się nieodłączną częścią naszego życia. I dlatego tak trudno powiedzieć dzisiaj do widzenia. Jesteśmy wdzięczni za to, że pomimo swoich problemów i prywatnego życia, zawsze służyliście nam dobrą radą i wsparciem”.

Życzymy naszym Absolwentom, aby szli przez życie z wysoko podniesioną głową, nie bojąc się wyzwań dnia codziennego. Aby pokonywali własne słabości wytrwałością, konsekwencją i ciężką pracą. Aby mieli odwagę zmieniać świat, a nie tylko dostosowywać się do niego. Szerokiej drogi … 🙂