Z teatrem za pan brat ...

Akcja pod hasłem „Z teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromania” trwa w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości od kilkunastu lat, a zamiłowanie uczniów i nauczycieli szkoły do teatru przybiera różną postać. Począwszy od regularnych wizyt w teatrach rzeszowskich i krakowskich, przez przygotowywanie okolicznościowych inscenizacji w ciągu roku szkolnego po wystawianie na szkolnej scenie najważniejszego spośród  przedstawień, czyli Jasełek, w których inscenizację zaangażowanych jest co roku kilkudziesięciu uczniów ZSA.

Do akcji, zapoczątkowanej w 2005 roku, z czasem dołączyli inni nauczyciele, wspólnie tworząc klimat sprzyjający odkrywaniu i rozwijaniu zainteresowań, zdolności i pasji naszej młodzieży. Nasza szkolna scena otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną na niej wystąpić, przeżyć niezapomnianą przygodę i dołączyć do grona szkolnych teatromaniaków.

Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia  z ostatnich lat akcji.

JASEŁKA 2019

Przedstawienie bożonarodzeniowe w formie teatru cieni pod hasłem: „DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM. NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU”, przygotowane przez uczniów klas 2 TAK, 1 TAK i 1 TAO pod kierunkiem p. Małgorzaty Wanat, p. Ewy Bar oraz p. Piotra Bindugi.

Teatr cieni
Teatr cieni - Jasełka 2019
"Dobrze widzi się tylko sercem ..."
"Dobrze widzi się tylko sercem ...", czyli Jasełka 2019

„DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM. NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU”

Przedstawienie bożonarodzeniowe w formie teatru cieni wystawione w Zarzeczu koło Rzeszowa dla członków Klubu Seniora pod kierunkiem p. Małgorzaty Wanat.

„Mayday (Run for your wife)” w reżyserii Wojciecha Pokory

„Fajerwerki humoru, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu. Niejaki John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację gapowatymi inspektorami policji”.

Wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie zorganizowany przez p. Małgorzatę Wanat

"Mayday"
"Mayday" w Teatrze Bagatela w Krakowie
"Mayday 2"
"Mayday 2" w Teatrze Bagatela w Krakowie

„Mayday 2″

Ogólnoszkolny wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl „Mayday 2”, zorganizowany przez p. Małgorzatę Wanat

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowane przez nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości pod kierunkiem p. Małgorzaty Wanat

Śpiewamy dla Niepodległej
Śpiewamy dla Niepodległej_2018
"Piekło z tymi babami"
"Piekło z tymi babami" w Teatrze Bagatela w Krakowie

„Piekło z tymi babami”

Ogólnoszkolny wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl „Piekło z tymi babami”, zorganizowany przez p. Małgorzatę Wanat

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

Przedstawienie i kabaret przygotowane z okazji Święta Edukacji Narodowej przez uczniów klasy 4 TAK w roku szkolnym 2017/2018 pod kierunkiem p. Małgorzaty Wanat

Dzień Edukacji Narodowej 2017
Narodowe Święto Niepodległości 2016

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2016

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „Nasz dom, nasz kraj – POLSKA”, przygotowana przez uczniów klas 3 i 4 TAK pod kierunkiem p. Małgorzaty Wanat i p. Piotra Bindugi.

"Sąsiedzi"
"Sąsiedzi" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

„Sąsiedzi” Michała Bałuckiego w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza

„Reżyser Waldemar Śmigasiewicz nie tylko mierzy się z mitem sarmatyzmu, ale zestawia go ze współcześnie pojmowaną polskością. Przedwyborcze spory galicyjskiej szlachty sprzed wieku uderzają swoją aktualnością, a przekonanie, że Polacy są narodem wybranym wielu widzom wyda się znajome. „Sąsiedzi” Michała Bałuckiego, to pretekst do rozmowy o naszym aktualnym portrecie zbiorowym”.

Wyjście zorganizowała p. Małgorzata Wanat

JASEŁKA 2015

Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas 2 TAK, 3 TAK i 4 TAK pod kierunkiem p. Anity Drzał.

Jasełka 2015
Jasełka 2014

JASEŁKA 2014

Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy 1 TAK pod kierunkiem p. Małgorzaty Wanat w roku szkolnym 2014/2015