Kółko florystyczne

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości jako pierwsza szkoła w Rzeszowie zaczął kształcić młodzież w zawodzie  architekta krajobrazu. Od kilkunastu już lat każdego roku grupa młodych techników architektury krajobrazu opuszcza mury naszej szkoły, a także z powodzeniem kończy studia i odnajduje się na rynku pracy.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technika architektury krajobrazu  mają możliwość poszerzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez uczestniczenie w warsztatach florystycznych prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie. Zajęcia te, prowadzone na terenie naszej szkoły od kilkunastu lat przez panią Martę Straub, cieszą się wśród młodzieży szkoły niesłabnącym powodzeniem.

Program zajęć obejmuje m.in. tworzenie okolicznościowych kompozycji (np. świątecznych), ozdób i dekoracji, stroików czy bukietów ślubnych. Uczniowie organizują dwukrotnie w ciągu roku szkolnego kiermasze świąteczne (bożonarodzeniowy i wielkanocny) w C.H. „Nowy Świat” w Rzeszowie, Centrum wystawienniczo – kongresowym w Jasionce lub Podkarpackim Centrum Hurtowym 'AGROHURT” w Rzeszowie.

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości
w Rzeszowie