„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Czytamy w bibliotece szkolnej

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tej okazji włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką przy PZPW w Rzeszowie „Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Czytamy w bibliotece szkolnej”.

Przedstawiciele klas I-III (Marcelina, Martyna, Wiktor, Rafał, Damian i Piotr) oraz przedstawicielka nauczycieli p. Magda Zając, wspólnie przeczytali legendę pt. „Jak powstała nazwa Rzeszów” z książki Małgorzaty Korczyńskiej „Legendy polskie o Sopocie, Sandomierzu, Rzeszowie, Kielcach, Mikołajkach”.

Wydarzenie w bibliotece szkolnej ZSA zorganizowała pani od historii i bibliotekarz  – Anita Drzał.

Zobacz zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/mRGrN2KEUQmTXzma9