Informacja o szczepieniach dzieci i młodzieży od 12. roku życia przeciwko COVID-19

szczepienia - plakat informacyjny

Szanowni Państwo,

1. Trwa akcja informacyjna dotycząca szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży od 12. roku życia.
2. Od 1 września 2021 r. szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie szkoły.
3. Szczepienia będą wykonywały podmioty prowadzące punkty szczepień.
4. Szczepienia są DOBROWOLNE. Rodzice deklarujący chęć zaszczepienia swojego dziecka proszeni są o zgłoszenie deklaracji przystąpienia do szczepienia do swojego wychowawcy. (deklaracja w załączeniu)
5. Przyjmowanie deklaracji przez wychowawców do 9 września 2021 r.
6. Podczas akcji szczepień w szkole zaszczepieni będą mogli być także rodzice ucznia oraz pracownicy szkoły.
7. Punkty szczepień zapewnią m.in. obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka, przygotowanie kadry zespołu szczepiącego oraz utylizację odpadów medycznych, jeśli szczepienie będzie realizowane na terenie szkoły.
8. Prosimy o zapoznanie z załącznikami do niniejszej informacji.

Zachęcamy do korzystania z rzetelnych źródeł informacji bazujących na aktualnej wiedzy i badaniach naukowych.

Portal Szczepienia.info powstał z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii