Godzina dla Ziemi WWF 2021 „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”

Godzina dla Ziemi WWF 2021 „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”

Po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF, tym razem pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”. 

Celem akcji jest zwrócenie uwagi, z jakimi problemami boryka się Bałtyk. Obecnie do największych z nich należą: brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy – przydenne obszary całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo – zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe, które dryfują w morzu i wciąż łowią, niefunkcjonalne morskie obszary chronione.

Organizacja zwraca uwagę, że  przyszłe pokolenia będą mogły zobaczyć aktualnie istniejący Bałtyk tylko w muzeum. Żeby tak się nie stało, już dzisiaj zróbmy mały krok dla dobra przyszłości.

W symbolicznym geście troski o Ziemię, w dniu 27 marca w godzinach 20:30-21:30  zgasną światła w setkach milionów mieszkań.

Każdy mieszkaniec Rzeszowa i okolic może przyłączyć się do akcji i zgasić światło na jedną symboliczną godzinę oraz podpisać petycję na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

Co jeszcze można zrobić?

Wybrać swoje sentymentalne zdjęcie z pobytu nad Bałtykiem i opublikować je na swoim Instagramie wraz z #godzinadlabałtyku, oznaczając @wwfpolska i namówić swoich znajomych, aby zrobili to samo.

Więcej na stronie: https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości
ul. Miłocińska 75
35-232 Rzeszów

tel. 17 748 15 50

fax. 17 748 15 58

sekretariat@zsagro.resman.pl