Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 - etapy naboru
Jeśli chcesz zgłosić swoją kandydaturę, kliknij TUTAJ
Punkt Naboru w Sekretariacie szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do15:00.

ZAPROSZENIE


 

    Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, miłośników przyrody, sympatyków Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości na finał projektu edukacyjnego "Święto Drzewa - wśród pól", który odbędzie się 26 maja 2017 roku o godzinie 11:00 w budynku naszej szkoły przy ulicy Miłocińskiej 75.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie
ZSA w Rzeszowie


W programie:

  • podsumowanie projektu,
  • "Czytanie Drzewom",
  • sadzenie rodzimych gatunków drzew i krzewów w ogrodzie szkolnym,
  • projekcja filmu o drzewach
  • rozwiązywanie szkolnego questu.

17.05.2017
Technicy ochrony środowiska na Politechnice Rzeszowskiej


    W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Rzeszowską, uczniowie klasy I TOŚ uczestniczyli w zajęciach
w laboratorium mikrobiologicznym oraz laboratorium analizy ścieków, prowadzonych przez pracowników tej wyższej uczelni. Uczniowie wykonali analizę obecności bakterii w wodzie do picia, a wyniki porównali z odpowiednim Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Następnie oglądali pod mikroskopami osad czynny (mikroorganizmy z oczyszczalni ścieków).
    Realizując program nauczania młodych techników środowiska, nasza szkoła współpacuje z kilkoma instytucjami, w tym także z Politechniką Rzeszowską, gdzie prowadzone są m.in. zajęcia laboratoryjne.

Technicy ochrony środowiska na Politechnice Rzeszowsk"Ostatni raz z moją klasą"

    W piątek, 28 kwietnia, odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy czwartej. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, pożegnanie maturzystów przygotowali uczniowie klasy trzeciej, a nad ich niezmierzoną kreatywnością usiłowała zapanować wychowawczyni, pani Małgorzata Wanat.
    Pożegnanie poprzedziła krótka akademia poświęcona 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów klasy pierwszej wraz z panią Eweliną Surowiec.

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Kiermasz Wielkanocny
21.03.2017
Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych


    Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych.
W programie imprezy, przygotowanej pod kierunkiem pań: Alicji Kot i Katarzyny Stęchły, znalazły się: przedstawienie o odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, kabaret, teleturniej "Jeden z dziesięciu", prezentacje dotyczące wybranych krajów anglojęzycznych, konkurs na najlepsze przebranie i in.

15.03.2017
Warsztaty florystyczne w ramach projektu Młodzież (dla) Miasta    W ramach projektu "Młodzież (dla) Miasta", organizowanego przez Estradę Rzeszowską i Rzeszowski Inkubator Kultury, uczniowie naszej szkoły przygotowali warsztaty florystyczne, które odbyły się w Osiedlowym Klubie Kultury "AKWARIUM" przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie. Patronem medialnym wydarzenia była Gazeta Codzienna "Nowiny".
    W zajęciach prowadzonych przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Straub wzięło udział ponad sześćdziesięciu mieszkańców Rzeszowa. Dwie godziny wytężonej pracy zaowocowały powstaniem palm wielkanocnych
w najróżniejszych kolorach i rozmiarach.
Koordynatorką imprezy z ramienia szkoły była pani Ewelina Surowiec.

Zobacz więcej zdjęć na Nowiny24.pl ...
Zobacz finał poprzedniej edycji...

07.03.2017
Technicy ochrony środowiska w terenie

    Uczniowie technikum ochrony środowiska odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Zapoznali się między innymi z funkcjonowaniem automatycznej stacji pomiarów zanieczyszczeń powietrza.

03.03.2017
Questing, czyli co?

    W dniu 3 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty Quest, w których udział wzięli uczniowie klasy II i III. Czym jest Quest? Questing to turystyka z zagadkami, rodzaj gry terenowej, której celem jest odkrywanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego danego regionu poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc, często poza oznakowanymi trasami, poznawanie legend i historii danego miejsca. Polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków (QUESTÓW), którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.
   
    Uczestnicy zapoznali się z istotnymi pojęciami z zakresu turystyki oraz ideą powstawania gier terenowych.
W części warsztatowej odbyły się ćwiczenia, które miały na celu zapoznanie uczniów z budowaniem struktury Questu. Były to zadania polegające na konstruowaniu zagadek, zadań, wierszyków; ćwiczenia z zakresu logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, rysunku. Dzięki temu uczniowie mogli również poznać najczęściej popełniane błędy przy konstrukcji własnej koncepcji Questu.
    Istotnym elementem zajęć było wyjście w teren w celu zlokalizowania i wybrania najciekawszych punktów
w najbliższej okolicy szkoły. Warsztaty stały się inspiracją do opracowania Questu na terenie ogrodu szkolnego, który nie tylko będzie brał udział w konkursie z programu Święto Drzewa - Wśród Pól, ale również posłuży do uatrakcyjnienia dni otwartych szkoły, jej promocji wśród gimnazjalistów oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać historię szkoły oraz roślinność na ścieżce dydaktycznej przy ZSA w Rzeszowie.
Warsztaty zorganizowała w naszej szkole pani Joanna Bułat, a przeprowadził je pan Grzegorz Gołoś - szef Grupy Eksperckiej CSV (dowiedz się więcej...).

28.02.2017
Dzień Piżamowy
   
 We wtorek w naszej szkole zaroiło się od osób ubranych w piżamy, szlafroki i pajace, a wszystko to za sprawą
pani Anity Drzał, która zorganizowała Dzień Piżamowy :)

23.02.2017
V Salon Edukacji Zawodowej & Technicznej dla Gimnazjalistów

                                 Na zdjęciu od lewej: Dominika Worosz, Nataniel Jakubowski i Kasia Falandysz.

    23 lutego 2017 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbył się V. Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej dla Gimnazjalistów, w czasie którego również nasza szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną. Gimnazjaliści mieli okazję poznać aktualne kierunki kształcenia w rzeszowskich szkołach zawodowych i technicznych, a dodatkowo obejrzeć niezwykle atrakcyjny pokaz mody branżowej, wziąć udział w debacie, konkursach i loterii fantowej.

    Naszą szkołę reprezentowali: Magda Ożóg (III TAK) - debata; Dominika Worosz (I TAK), Kasia Falandysz (III TAK), Nataniel Jakubowski (III TAK) - pokaz mody branżowej; Dominika Ślęczka (I TAK), Maciek Rykiel (III TAK), Jakub Rykiel (III TAK), Dominika Jabłońska (III TAK) - obsługa stoiska, pani Anita Drzał - konkurs wiedzy o szkołach, pani Joanna Bułat - lekcja "Masz doła, posadź drzewo" :)
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Ewa Bar, p. Eliza Kozdrańska, p. Piotr Binduga.

Czytaj o targach w mediach...
Zobacz więcej zdjęć...

22.02.2017
Karnawałowo - Ostatkowo
    Grupa uczniów z klasy pierwszej i trzeciej (Lidia Lachcik, Julka Kołodziej, Patrycja Cygan, Olga Łakomy, Kasia Falandysz, Kuba Rykiel, Maciek Rykiel), wraz z panią Eweliną Surowiec, zorganizowała bal karnawałowy dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mrowli. Bajeczne stroje, niekończące się zabawy, śpiew, taniec i niepowtarzalna atmosfera kończącego się karnawału towarzyszyły wszystkim uczestnikom imprezy. Wydarzenie to wpisuje się w rozwijającą się działalność wolontaryjną uczniów naszej szkoły.

Zobacz więcej zdjęć...

14.02.2017
Walentynkowy Turniej Piłki Nożnej

10.02.2017
    Z okazji Dnia Świętego Walentego, popularnie nazywanego Dniem Zakochanych,w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej, w którym udzial wzięli przedstawiciele wszystkich klas, gorąco dopingowani przez uczniów i nauczycieli. Zawody zwyciężyła niepowtarzalna drużyna klasy III TAK w składzie: Mariusz Wiercioch, Dawid Kulasa, Maciek Rykiel, Oskar Matuła, Jakub Rykiel (na zdjęciu od prawej). Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwała pani Eliza Kozdrańska.
Dodatkową atrakcją Dnia Zakochanych była poczta walentynkowa, zorganizowana przez uczniów klasy I TAK.

10.02.2017
W krainie lodu z panią Kozdrańską, czyli wf na łyżwach...    W ramach lekcji wychowania fizycznego pani Eliza Kozdrańska zorganizowała wyjście na lodowisko dla uczniów
klas I-III TAK. Zajęcia na łyżwach okazały się doskonałą zabawą i wyzwoliły w naszych uczniach pokłady dziecięcego entuzjazmu :)
01.02.2017 Maturzyści w Muzeum Auschwitz - Birkenau

07.02.2017
XI Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”


07.02.2017 XI Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”
   
    Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w kolejnej odsłonie Podkarpackich Targów Edukacyjnych "EduSalon", zorganizowanych w dniach 7-8 lutego 2017 w Hali Widowiskowo - Sportowej "PODPROMIE" w Rzeszowie. Uczestnicy mieli okazję poznać bogatą ofertę edukacyjną polskich i zagranicznych uczelni oraz szkół policealnych. Dodatkowo maturzyści mogli skorzystać z porad psychologów, doradców zawodowych, wziąć udział m.in. w kiermaszu starych książek, niezwykłych lekcjach, konkursach lub kursie pierwszej pomocy.
Zobacz zdjęcia...

01.02.2017
Maturzyści w Muzeum Auschwitz - Birkenau    "Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców
w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

    Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków
i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r.
z więzienia w Tarnowie. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów
już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy -
od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny" czytaj więcej...

    W wycieczce do Muzeum Auschwitz - Birkenau udział wzięło 11 uczniów naszej szkoły. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Anita Drzał i Małgorzata Wanat.


Konkurs wiedzy o prawie wyborczymInformacje na temat Konkursu dostępne są również na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/WybieramWybory
22.12.2016
"Aniołkowo - Herodkowo", czyli Jasełka 2016


   W dzień Wigilii klasowych, 22 grudnia, młodzież naszej szkoły obejrzała przedstawienie świąteczne "Aniołkowo - Herodkowo", przygotowane przez dwudziestu uczniów klas I-III. W tym roku występ nawiązywał do rosnącego zjawiska konsumpcjonizmu, skłaniał do refleksji nad jakością życia współczesnego człowieka, zmuszał do zastanowienia się nad tym, co w naszym życiu powinno być ważne i czy jest w nim miejsce na prawdziwą bliskość
z drugim człowiekiem.
    Przedstawienie, doprawione znaczną ilością żartu i ironii, wywołało żywą reakcję publiczności, a niepowtarzalny klimat stworzony przez amatorów sztuki aktorskiej, wprowadził wszystkich w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

W przedstawieniu wystąpili: Jakub Rykiel - Anioł I, Olga Łakomy - Anioł II, Maciej Rykiel - Józef, Herodkowski, Kasia Falandysz - Maria, Nataniel Jakubowski - Biznesmen I, Michał Rosół - Biznesmen II, Magda Ożóg - Diabeł I, śpiew, Agnieszka Cisło - Diabeł II, Dominika Jabłońska - Śmierciuszka, Monika Opalińska - Złośliwczyk, Lekarka, śpiew, Sebastian Welc, Paweł Gardziński - Pasterze, Ilona Kolanko, Patrycja Cygan - Uczennice, Julka Kołodziej - Uczennica, Mama, Dominika Worosz - Uczennica, Dziecko, Arkadiusz Zając - Tato, Anita Drzał (gościnnie :)) - Ochroniarz I, Adam Zajonc - Olszewski - OchroniarzII, Weronika Szela, Julia Szajnar - śpiew.

Nad przygotowaniem młodzieży czuwały panie: Ewelina Surowiec, Małgorzata Wanat.

17 - 18.12.2016
>
Kiermasz Bożonarodzeniowy w C.H. "Nowy Świat"
  
Tuż przed świętami w Centrum Handlowym "Nowy Świat" w Rzeszowie odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy, w czasie którego uczniowie naszej szkoły sprzedawali wyjątkowe kompozycje i ozdoby świąteczne. Jak zwykle spotkały się one z uznaniem i dużym zainteresowaniem ze strony kupujących.

07.12.2016
II Dzień Szalonego Kapelusza

    W środę w naszej szkole zaroiło się od czapek, kapeluszy i innych rzeczy służących za nakrycie głowy. A wszystko to w związku z II Dniem Szalonego Kapelusza, wydarzeniem zorganizowanym przez panią Anitę Drzał.

06.12.2016
Wolontariusze ZSA na konferencji w Jasionce

    "Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra – to hasło konferencji poświęconej organizacjom pozarządowym, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Konferencja zgromadziła przedstawicieli organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia i młodych wolontariuszy, którzy mieli okazję wziąć udział w wykładach
i panelach dyskusyjnych poświęconych działalności organizacji pozarządowych. Samorząd województwa na konferencji reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś". Czytaj dalej...
W konferencji wraz z panią Eweliną Surowiec uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej.

05.12.2016
Młodzi technicy ochrony środowiska w laboratorium
  
 W poniedziałek uczniowie klasy kształcącej w zawodzie technik ochrony środowiska ("Tośki" :)) odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając