Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


17 - 18.12V Salon Edukacji Zawodowej & Technicznej dla Gimnazjalistów

                                 Na zdjęciu od lewej: Dominika Worosz, Nataniel Jakubowski i Kasia Falandysz.

    23 lutego 2017 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbył się V. Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej dla Gimnazjalistów, w czasie którego również nasza szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną. Gimnazjaliści mieli okazję poznać aktualne kierunki kształcenia w rzeszowskich szkołach zawodowych i technicznych, a dodatkowo obejrzeć niezwykle atrakcyjny pokaz mody branżowej, wziąć udział w debacie, konkursach i loterii fantowej.

    Naszą szkołę reprezentowali: Magda Ożóg (III TAK) - debata; Dominika Worosz (I TAK), Kasia Falandysz (III TAK), Nataniel Jakubowski (III TAK) - pokaz mody branżowej; Dominika Ślęczka (I TAK), Maciek Rykiel (III TAK), Jakub Rykiel (III TAK), Dominika Jabłońska (III TAK) - obsługa stoiska.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Ewa Bar, p. Anita Drzał, p. Eliza Kozdrańska, p. Piotr Binduga.

Czytaj o targach w mediach...
Zobacz więcej zdjęć...

14.02.2017
Walentynkowy Turniej Piłki Nożnej

10.02.2017
    Z okazji Dnia Świętego Walentego, popularnie nazywanego Dniem Zakochanych,w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej, w którym udzial wzięli przedstawiciele wszystkich klas, gorąco dopingowani przez uczniów i nauczycieli. Zawody zwyciężyła niepowtarzalna drużyna klasy III TAK w składzie: Mariusz Wiercioch, Dawid Kulasa, Maciek Rykiel, Oskar Matuła, Jakub Rykiel (na zdjęciu od prawej). Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwała pani Eliza Kozdrańska.
Dodatkową atrakcją Dnia Zakochanych była poczta walentynkowa, zorganizowana przez uczniów klasy I TAK.

10.02.2017
W krainie lodu z panią Kozdrańską, czyli wf na łyżwach...    W ramach lekcji wychowania fizycznego pani Eliza Kozdrańska zorganizowała wyjście na lodowisko dla uczniów
klas I-III TAK. Zajęcia na łyżwach okazały się doskonałą zabawą i wyzwoliły w naszych uczniach pokłady dziecięcego entuzjazmu :)
01.02.2017
Maturzyści w Muzeum Auschwitz - Birkenau


07.02.2017
XI Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”


07.02.2017
XI Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”
   
    Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w kolejnej odsłonie Podkarpackich Targów Edukacyjnych "EduSalon", zorganizowanych w dniach 7-8 lutego 2017 w Hali Widowiskowo - Sportowej "PODPROMIE" w Rzeszowie. Uczestnicy mieli okazję poznać bogatą ofertę edukacyjną polskich i zagranicznych uczelni oraz szkół policealnych. Dodatkowo maturzyści mogli skorzystać z porad psychologów, doradców zawodowych, wziąć udział m.in. w kiermaszu starych książek, niezwykłych lekcjach, konkursach lub kursie pierwszej pomocy.
Zobacz zdjęcia...

01.02.2017
Maturzyści w Muzeum Auschwitz - Birkenau    "Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców
w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

    Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków
i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r.
z więzienia w Tarnowie. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów
już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy -
od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny" czytaj więcej...

    W wycieczce do Muzeum Auschwitz - Birkenau udział wzięło 11 uczniów naszej szkoły. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Anita Drzał i Małgorzata Wanat.


Konkurs wiedzy o prawie wyborczymInformacje na temat Konkursu dostępne są również na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/WybieramWybory
22.12.2016
"Aniołkowo - Herodkowo", czyli Jasełka 2016


   W dzień Wigilii klasowych, 22 grudnia, młodzież naszej szkoły obejrzała przedstawienie świąteczne "Aniołkowo - Herodkowo", przygotowane przez dwudziestu uczniów klas I-III. W tym roku występ nawiązywał do rosnącego zjawiska konsumpcjonizmu, skłaniał do refleksji nad jakością życia współczesnego człowieka, zmuszał do zastanowienia się nad tym, co w naszym życiu powinno być ważne i czy jest w nim miejsce na prawdziwą bliskość
z drugim człowiekiem.
    Przedstawienie, doprawione znaczną ilością żartu i ironii, wywołało żywą reakcję publiczności, a niepowtarzalny klimat stworzony przez amatorów sztuki aktorskiej, wprowadził wszystkich w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

W przedstawieniu wystąpili: Jakub Rykiel - Anioł I, Olga Łakomy - Anioł II, Maciej Rykiel - Józef, Herodkowski, Kasia Falandysz - Maria, Nataniel Jakubowski - Biznesmen I, Michał Rosół - Biznesmen II, Magda Ożóg - Diabeł I, śpiew, Agnieszka Cisło - Diabeł II, Dominika Jabłońska - Śmierciuszka, Monika Opalińska - Złośliwczyk, Lekarka, śpiew, Sebastian Welc, Paweł Gardziński - Pasterze, Ilona Kolanko, Patrycja Cygan - Uczennice, Julka Kołodziej - Uczennica, Mama, Dominika Worosz - Uczennica, Dziecko, Arkadiusz Zając - Tato, Anita Drzał (gościnnie :)) - Ochroniarz I, Adam Zajonc - Olszewski - OchroniarzII, Weronika Szela, Julia Szajnar - śpiew.

Nad przygotowaniem młodzieży czuwały panie: Ewelina Surowiec, Małgorzata Wanat.

17 - 18.12.2016
Kiermasz Bożonarodzeniowy w C.H. "Nowy Świat"
  
Tuż przed świętami w Centrum Handlowym "Nowy Świat" w Rzeszowie odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy, w czasie którego uczniowie naszej szkoły sprzedawali wyjątkowe kompozycje i ozdoby świąteczne. Jak zwykle spotkały się one z uznaniem i dużym zainteresowaniem ze strony kupujących.

07.12.2016
II Dzień Szalonego Kapelusza

    W środę w naszej szkole zaroiło się od czapek, kapeluszy i innych rzeczy służących za nakrycie głowy. A wszystko to w związku z II Dniem Szalonego Kapelusza, wydarzeniem zorganizowanym przez panią Anitę Drzał.

06.12.2016
Wolontariusze ZSA na konferencji w Jasionce

    "Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra – to hasło konferencji poświęconej organizacjom pozarządowym, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Konferencja zgromadziła przedstawicieli organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia i młodych wolontariuszy, którzy mieli okazję wziąć udział w wykładach
i panelach dyskusyjnych poświęconych działalności organizacji pozarządowych. Samorząd województwa na konferencji reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś". Czytaj dalej...
W konferencji wraz z panią Eweliną Surowiec uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej.

05.12.2016
Młodzi technicy ochrony środowiska w laboratorium
  
 W poniedziałek uczniowie klasy kształcącej w zawodzie technik ochrony środowiska ("Tośki" :)) odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając

05.12.2016
"Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość"

    Ministerstwo Rozwoju organizuje czwartą już edycję akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tym razem celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej z terenu Polski Wschodniej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu.

    Udział w akcji jest bezpłatny i polega na przeprowadzeniu 45-minutowych lekcji w oparciu o specjalnie przygotowany scenariusz oraz materiały dydaktyczne, m.in. komiks i ćwiczenia dodatkowe. Uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie będą mieli możliwość wygrania nagród.

Ministerstwo Rozwoju powierzyło zadanie realizacji firmie Exacto Sp. z o.o. Dowiedz się więcej...


02.12.2016
O projekcie "Sleeveface" w mediach


    Projekt "Sleeveface", połączenie kreatywnego fotografowania z popularyzacją czytelnictwa, zrealizowała
z uczniami naszej szkoły pani Anita Drzał.
    Słowo „Sleeveface” pochodzi z języka angielskiego i powstało z połączenia słów „okładka” i „twarz”.  Zostało upowszechnione na początku XX wieku i początkowo dotyczyło tylko płyt winylowych. Szybko zostało podchwycone przez bibliotekarzy na całym świecie, a płyty zaczęła zastępować  książka. Cała zabawa polega na tym, aby zrobić sobie zdjęcie z jakąś częścią ciała zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty. W efekcie ma powstać złudzenie połączenia rzeczywistości, w której znajduje się osoba fotografowana z tą przedstawioną na okładce (tekst: A.Drzał)
Zobacz projekty naszych uczniów

01.12.2016
"I ty możesz mieć czerwoną czapkę"

    Jak co roku wolontariusze z VI Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzili na terenie naszej szkoły zbiórkę funduszy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Dowiedz się więcej...
    Ponadto, końcem listopada uczniowie ZSA zebrali dla hospicjum dary rzeczowe w postaci m.in. artykułów higienicznych, spożywczych, kosmetycznych z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Mikołaja.
Koordynatorkami akcji były panie: Ewelina Surowiec, Małgorzata Wanat

29.11.2016
Strzał w dziesiątkę na Olimpiadzie wiedzy o BHP

    Uczeń klasy III TAK, Jakub Rykiel, zajął 10. miejsce w XVIII edycji konkursu dla młodzieży szkół rolniczych z terenu wojewodztwa podkarpackiego pn. "OLIMPIADA WIEDZY W ZAKRESIE BHP W ROLNICTWIE INDYWIDUALNYM", zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie.
Serdeczne gratulacje dla Kuby oraz opiekuna - pana Piotra Bindugi ;)

24.11.2016
Mikołajki w rytmie disco :)

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się pierwsza od lat dyskoteka, na którą przybył, nieco wcześniej niż zwykle, Święty Mikołaj. Fantastyczna zabawa,  niezwykłe prezenty oraz niepowtarzalny klimat "sali od polskiego" sprawiły, że spędziliśmy wyjątkowy wieczór.
A jesli kogoś tam zabrakło, zapraszamy w przyszłym roku :)

W zabawie z młodzieżą uczestniczyły panie: Anita Drzał (opiekun SU), Joanna Bułat, Eliza Kozdrańska, Małgorzata Wanat

17 - 20.11.2016
WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

    W ramach 14. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pokazach filmowych i wykładach dotyczących różnych aspektów praw człowieka. Dowiedz się więcej...
Opiekę nad młodzieżą w czasie festiwalu sprawowali: pani Marta Straub, pani Joanna Bułat, pan Piotr Binduga.

16.11.2016
Ania Kuszaj w gronie najlepszych uczniów


Najlepsza uczennica z naszej szkoły - Anna Kuszaj z IV TAK - odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nagrodę w czasie gali honorującej najlepszych uczniów z Podkarpacia wręczała Pani Wojewoda Ewa Leniart.

11.11.2016
Narodowe Święto Niepodległości

    Uczniowie klasy trzeciej i drugiej przygotowali akademię z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem: "Nasz dom, nasz kraj - POLSKA". W czasie uroczystości zaprezentowali trudną historię naszej Ojczyzny odzwierciedloną zarówno w tekstach lirycznych, jak i piosenkach.
Nad przygotowaniem akademii wraz z młodzieżą pracowali: pani Małgorzata Wanat i pan Piotr Binduga.

07.11.2016
Otwarcie wystawy multimedialnej "Drogi do Niepodległej - Józef Piłsudski"

    W poniedziałek, 7 listopada, grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym otwarciu wystawy multimedialnej „Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski”, którą można oglądać na rzeszowskim rynku. Zorganizowana została przez Narodowy Bank Polski i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dowiedz sie więcej...
O wrażeniach z wystawy uczestnicy opowiedzieli dziennikarzom Radia Via i TVP Rzeszów :)
Wyjście zorganizowała pani Anita Drzał.

29.10.2016
Z teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromania

    W sobotę (29 października) 30-osobowa grupa uczniów naszej szkoły na dużej scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie obejrzała spektakl "Szalone nożyczki". Jak zwykle przedstawienie wywołało salwy gromkiego śmiechu wśród widowni i zapewniło fantastyczną zabawę w sobotni wieczór.
Młodzieży towarzyszyli: pani Małgorzata Wanat i pan Piotr Binduga.

28.10.2016
Dzień Wszystkich Świętych
   
    W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uczniowie i nauczyciele
uczcili pamięć pracowników i uczniów szkoły poległych w czasie walk o Ojczyznę , a także ofiary Zbrodni Katyńskiej
i katastrofy pod Smoleńskiem. Uczniowie zapalili znicze pod pomikami szkolnymi, dając świadectwo pamięci
o ludziach i czasach.

28.10.2016
Halloweenowe mega kreacje

    Jak co roku nasi czniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu strojów związanych z tradycją krajów anglojęzycznych.
14.10.2016
Dzień Edukacji Narodowej, czyli IV TAK w akcji :)

   W ramach przedstawienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanego przez uczniów klasy maturalnej obejrzeliśmy "Wiadomości" w całości poświęcone nauczycielom oraz Kabaret pod tytułem: "W pokoju nauczycielskim".
Część artystyczną poprzedziło spotkanie z dyrektorem szkoły i wręczenie nagród.

Młodzież przygotowała przedstawienie pod czujnym okiem pań: Anity Drzał i Marty Straub.

11.10.2016
"Kino na Temat"

    We wtorek, 11 października, odbyło się ogólnoszkolne wyjście do kina Helios na film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego „Kino na Temat”. Po projekcji seansu miało miejsce spotkanie z historykiem oraz dyskusja o filmie i historii. Dowiedz się więcej…

Wyjście zorganizowała pani Joanna Bułat, a opiekę nad młodzieżą sprawowały również panie: Marta Straub, Eliza Kozdrańska, Magdalena Zając, Małgorzata Wanat. Zobacz zdjęcia.