ZAPRASZAMY
na VII Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej
wszystkich gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych

kezitkezit2


08.11.2018
"Śpiewamy dla Niepodległej"
w 100. rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI


    Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nauczyciele, uczniowie oraz rodzice Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości zorganizowali wieczornicę pod hasłem "ŚPIEWAMY dla NIEPODLEGŁEJ", w czasie której zaśpiewano wybrane pieśni patriotyczne towarzyszące Polakom w drodze do NIEPODLEGŁOŚCI.
    Podczas uroczystości uczczono pamięć uczniów i nauczycieli szkoły, którzy polegli w czasie I wojny światowej, zamordowanego w Charkowie Andrzeja Wiszniewskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikami szkolnymi.

31.10.2018
Czas refleksji ...W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uczniowie i nauczyciele
uczcili pamięć pracowników i uczniów szkoły poległych w czasie walk o Ojczyznę, a także ofiary Zbrodni Katyńskiej
i katastrofy pod Smoleńskiem. Po prelekcji dyrektora szkoły, pani Krystyny Gutowskiej, czniowie zapalili znicze pod pomikami znajdującymi się na terenie szkoły.

31.10.2018
Halloweenowe kreacjeJak co roku w naszej szkole odbył się konkurs kreacji halloweenowych. Imprezęe zorganizowała pani Anita Drzał.

22.10.2018
"Światełko Pamięci dla Łyczakowa"


22.10.2018 "Światełko Pamięci dla Łyczakowa"

Uczniowie ZSA wzięli udział w akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa" zorganizowanej przez TVP Rzeszów. Kilkadziesiąt zniczy  zebranych przez uczniów i pracowników szkoły zapłonie na polskich mogiłach na Ukrainie.
Akcję na terenie szkoły zorganizowała pani Anita Drzał.
18.10.2018
Otrzęsiny klasy 1 TAKPierwszoklasiści po wielu trudnych próbach i wyzwaniach zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie.
Otrzęsiny klasy 1 TAK przygotowali uczniowie klasy 2 TOŚ pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anity Drzał.

15.10.2018
Kinder Ball w Dniu NauczycielaObchody Święta Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klasy IV TAK pod kierunkiem pani Ewy Syrylak.

04.10.2018
Zajęcia praktyczne w terenieArchitekci krajobrazu z klasy trzeciej w czasie zajeć praktycznych zapoznali się z ofertą kamienia ogrodowego oraz możliwościami jego zastosowania.

Młodzieży towarzyszyly panie: Marta Straub i Joanna Bułat.

03-05.10.2018
Rajd IPN "Szlakiem Konfederatów Barskich"Młodzież naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w rajdzie historyczno - edukacyjnym organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. W tym roku trasa rajdu przebiegała szlakiem Konfederatów Barskich w Beskidzie Niskim.

W rajdzie uczestniczyło 12 uczniów z kl II TAK/TOŚ i IV TAK pod opieką p. Elizy Kozdrańskiej

02.10.2018
Wybory do Samorządu Uczniowskiego2 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Opiekunem samorządu, podobnie jak w latach ubiegłych, została pani Anita Drzał.

27.09.2018
79. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W dniu 27 września 2018 r. dziesięcioro uczniów ZSA wraz z panią Alicją Kot wzięło udział w uroczystych obchodach 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, następnie wraz z przedstawicielami administracji rządowej, służb mundurowych, kombatantów i mieszkańców województwa uczestnicy przeszli pod pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, gdzie odbyły się obchody rocznicowe. Tego dnia swoje święto po raz pierwszy obchodzili także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
Po uroczystościach uczniowie wzięli udział w pikniku wojskowym, w czasie którego była możliwość degustacji wojskowej grochówki.

20.09.2018
Galeria Fotografii "W drodze do niepodległości"Uczniowie klasy III TAK/TOŚ obejrzeli wystawę plenerową Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa na Placu Farnym
"W drodze do niepodległości" oraz zwiedzili Stary Cmentarz w Rzeszowie.
Opiekę nad młodzieżą pełniły panie: Marta Straub i Joanna Bułat.

20.09.2018
Architekci krajobrazu z klasy trzeciej w Śródmieściu


Architekci krajobrazu z klasy III TAK wraz z paniami: Joanną Bułat i Martą Straub przemierzyli okolice rzeszowskiego Śródmieścia w celu rozpoznawania elementów wyposażenia terenu.

13.09.2018
Szkolne ognisko integracyjneJak co roku, społeczność szkolna ZSA miała okazję poznać nowych uczniów szkoły oraz odświeżyć znajomości po przerwie wakacyjnej w czasie szkolnego ogniska integracyjnego.

11.09.2018
Wtorek z IPN w kinie Zorza


Uczniowie klasy I TAK z wychowawczynią, panią Małgorzatą Wanat, uczestniczyli w projekcji filmu "Dzieci Ireny Sendlerowej" w kinie Zorza w Rzeszowie w ramach spotkań "Filmowe wtorki z IPN".

03.09.2018
Wakacje, znów będą wakacje ...Uczniowie ZSA rozpoczęli nowy rok szkolny Mszą Św. w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, po której odbyło się spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami.

AKTUALNE PLANY LEKCJI
KLASA 1 TAK
KLASA 2 TAK/TOŚ
KLASA 3 TAK/TOŚ
KLASA 4 TAK

22.06.2018
Wakacje, znowu są wakacje ...
W piątek (22.06.2018) miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor, Krystyna Gutowska, wręczyła nagrody i dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w klasyfikacji rocznej. Pani pedagog, Ewa Bar, uhonorowała wybranych uczniów tytułem Super Ucznia ZSA, a wychowawcy rozdali upragnione świadectwa.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku :)

08.06.2018
"Jak nie czytam, jak czytam!"

jak nie czytam

57 uczniów
naszej szkoły wzięło udział w III edycji akcji czytelniczej miesięcznika "Biblioteka w Szkole" pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam!", polegającej na biciu rekordu w czytaniu w jednym momencie.
Akcję przeprowadziła pani Anita Drzał.

30.05.2018
Architekci krajobrazu na kursie wikliniarskimGrupa uczniów z klas technikum architektury krajobrazu bierze udział w kursie wikliniarskim w ramach projektu "Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy", sfinansowanym przez Unię Europejską i samorząd miasta Rzeszowa.

29.05.2018
Wykłady z okazji 100-lecia Niepodległości PolskiW ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski grupa uczniów szkoły wzięła udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną Filia Nr 7 w Rzeszowie:
- "Skamandryci-poeci niepodległościowi"
- "Gen. Józef Haller i gen. Józef Dowbor-Muśnicki".

Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Anita Drzał

21.05.2018
Maraton Głośnego Czytania Herberta
czytanie Herberta

Uczennice klasy I TAK/TOŚ (Daria Sobczyk, Karolina Lęcznar, Monika Norkowska) wzięły udział w Maratonie Głośnego Czytania w Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w WiMBP w Rzeszowie Filia nr 7.
Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Anita Drzał.

14-18.05.2018
Technicy architektury krajobrazu w terenie


Uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie
w trakcie praktyk zawodowych wykonali prace związane z przygotowaniem terenu i rozłożeniem trawnika na placu zabaw przy Ośrodku Wczesnej Interwencji i Niepublicznym Przedszkolu "Niezapominajka" Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepelnosprawnością Intelektualną "Koło" w Rzeszowie przy ulicy E. Plater 7 w Rzeszowie.


27.04.2018
"Ostatni raz z moją klasą", czyli pożegnanie maturzystów


27 kwietnia klasa maturalna (wych. M. Wanat) zakończyła edukację w technikum architektury krajobrazu. Uczniowie pożegnali swoją ukochaną szkołę, sadząc w ogrodzie szkolnym wiąz, który przez
najbliższych 10 lat będzie strażnikiem klasowej kapsuły czasu :)