-----------------------------------

Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip


KÓŁKO FLORYSTYCZNE

florytyka


Zobacz filmy promocyjne szkoły nagrane przez naszych uczniów:
część 1.
część 2.

 Rozpocznij wędrówkę śladami szkolnego QUESTU
i odkryj "Skarb dawnego Miłocina"


 Zdjęcia klasowe 2017/2018

TAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Informator o rzeszowskich szkołach zawodowych w "Gazecie Wyborczej"

10-11.03.2018
Garden Expo 2018

garden expo
    W dniach 10-11 marca nasza szkoła prezentowała się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena
w Jasionce w czasie I Podkarpackich Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Garden Expo.


06.03.2018
Finał akcji "Nakręć się na środowisko"
apraszamy do udziału w konkursie filmowym pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty

środowisko

W środę (6 marca) odbył się finał szkolnej akcji prośrodowiskowej "Nakręć się na środowisko", połączony z Dniem Otwartym Szkoły.

W programie znalazły się:
1. Ogłoszenie wyników konkursu filmowego "Nakręć się na środowisko".
2. Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków.
3. Warsztaty florystyczne - "Florystyczne inspiracje".
4. Rysunkowo - komputerowe warsztaty projektowania - "Ogród w moim stylu".
5. Warsztaty ekologiczne - badanie czystości wody i powietrza.

Akcję przeprowadziły panie Alicja Kot i Magdalena Zając, a warsztaty - pani Marta Straub, Joanna Bułat i Anita Drzał.


21.02.2018
VI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

kezitkezit

21 lutego (środa) na Politechnice Rzeszowskiej odbył się VI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej, zorganizowany przez przez Stowarzyszenie KEZIT w Rzeszowie. W czasie targów, których celem jest popularyzowanie kształcenia zawodowego w regionie, rzeszowskie szkoły prezentowały swoją ofertę edukacyjną.
Zobacz zdjęcia na stronie PRz

12.02.2018
Wycieczka do Muzeum Auschwitz - Birkenau

Auschwitz
"Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców
w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy" czytaj dalej...

W poniedziałek 12 lutego ponad czterdziestu uczniów z klas III i IV TAK odwiedziło Muzeum Auschwitz - Birkenau.
Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. Ewa Syrylak, p. Anita Drzał, p. Piotr Binduga, p. M. Wanat

13.01.2018
Studniówka 2018W sobotę, 13 stycznia, w Hotelu "Horyzont" odbył się Bal Studniówkowy klasy IV TAK (wych. M. Wanat). Podniosła atmosfera wyjątkowego wieczoru, dźwięki poloneza, szampańska zabawa, wyśmienite towarzystwo oraz doskonałe posiłki sprawiły, że wszyscy uczestnicy balu przeżyli niezapomniane chwile :)

Relacja z naszej studniówki na profilu Nowiny24

22.12.2017
Wyniki konkursu bożonarodzeniowegoW tym roku konkurs stroików świątecznych odbył się pod hasłem "Moja pasja w kompozycji". W rywalizacji zwyciężyła Dominika Ślęczka (II TAK/TOŚ), drugie miejsce zajęła p. Ewa Bar (pedagog szkolny :), a na trzeciej pozycji uplasowali się ex aequo Katarzyna Falandysz (IV TAK) i Adam Zajonc-Olszewski (II TAK/TOŚ).
Nagrody wręczyła organizatorka konkursu, niezastąpiona i niepowtarzalna pani Marta Straub.

22.12.2017
Jasełka 2017


Motywem przewodnim tegorocznych Jasełek była Gwiazda Betlejemska, która poprowadziła nas przez piękną opowieść o narodzeniu Jezusa. Przedstawienie, łączące występy aktorskie z filmem, muzyką i tradycyjnym kolędowaniem, wprowadziło wszystkich uczestników w niezwykły świąteczny nastrój. Wzieli w nim udział reprezentanci wszystkich klas, a nad przygotowaniem młodzieży czuwały panie: Joanna Bułat i Małgorzata Puzanowska.

16-17.12.2017
Kiermasz bożonarodzeniowy


Po raz kolejny w Centrum Handlowym "Nowy Świat" w Rzeszowie miał miejsce kiermasz świąteczny, w czasie którego nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje kompozycje świąteczne, przygotowane w czasie warsztatów florystycznych prowadzonych przez panią Martę Straub. Podobnie jak w roku ubiegłym, stoisko szkoły cieszyło się wielkim zainteresowaniem i prace naszych uczniów ozdobiły niejedno mieszkanie w radosny świąteczny czas.

15.12.2017
Warsztaty Eco Lifestyle w Powoli Cafe

Eco Lifestyle
Zdjęcia 1-12: Joanna Jęczalik
W ramach projektu Młodzież dla Miasta grupa uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Eweliny Surowiec zorganizowała 15 grudnia w Powoli Cafe w Rzeszowie darmowe warsztaty pod nazwą Eco Lifestyle, obejmujące naukę wykonywania ekologicznych kosmetyków (m.in. soli do kąpieli), tworzenie drewnianych dekoracji przy użyciu pirografu oraz świątecznych opakowań prezentowych.

06.12.2017
W akcji ze Świętym Mikołajem


Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani Eweliny Surowiec przygotowali przedstawienie mikołajkowe dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mrowli. Pomogli także Świętemu Mikołajowi
w dostarczeniu prezentów wszystkim grzecznym dzieciom :)

02.12.2017
Kursy zawodowe uczniów ZSA

W ramach projektu Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, uczniowie naszej szkoły ukończyli kursy, które podniosły ich kompetencje zawodowe i zwiększyły konkurencyjność na rynku pracy. W 30-godzinnym kursie AutoCAD uczestniczyło 12 uczniów a w kursie "Kosztorysowanie wspomagane komputerowo dla architektów krajobrazu" w wymiarze 20 godzin uczestniczyło 10 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia i certyfikaty.

01.12.2017
Uczniowie ZSA dla hospicjum
OGŁOSZENIE


1 grudnia naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z VI LO w Rzeszowie, którzy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Ponadto, uczniowie naszej szkoły zebrali artukuły spożywcze, chemiczne, kosmetyczne i in., niezbędne do przygotowania paczek mikołajkowych dla podopiecznych hospicjum.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy :)
Akcje na terenie szkoły koordynowały panie: Ewelina Surowiec i Małgorzata Wanat

23.11.2017
"Piekło z tymi babami", czyli szkolnej teatromanii c.d.23 listopada (czwartek) czterdziestu siedmiu uczestników wycieczki do Krakowa obejrzało w Teatrze Bagatela spektakl "Boeing, boeing - odlotowe narzeczone".
"Maks nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech nie wiedzących o sobie nawzajem narzeczonych-stewardess pewnego dnia się nie pokryje… Miłosny czworokąt uzupełniają przyjaciel głównego bohatera i rezolutna rosyjska gosposia, tym bardziej komplikujący akcję, im bardziej starają się ją rozplątać". Czytaj dalej...

Młodzieży naszej szkoły w teatralnej przygodzie towarzyszyli nauczyciele: M. Straub, J. Bułat, A. Drzał, P. Binduga, M. Wanat.
Zobacz więcej zdjęć...

19.11.2017
Klasa ITAK/TOŚ na festiwalu "Watch Docs"Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w 15. Objazdowym Festiwalu Filmowym Watch Docs. Prawa Człowieka
w Filmie, zorganizowanym przez WSPiA w Rzeszowie
. Zobacz wiecej...
Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Eliza Kozdrańska.

11.11.2017
Narodowe Święto NiepodległościProgram artystyczny pod tytułem "Wolność" z okazji Narodowego Święta Niepodległości pzygotowali przedstawiciele wszystkich klas pod kierunkiem pani Anity Drzał.

31.10.2017
Dzień Wszystkich ŚwiętychW związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oddali hołd pracownikom i uczniom, którzy polegli przed laty, m.in. w czasie I wojny światowej, a także ofiarom Zbrodni Katyńskiej i poległym w katastrofie smoleńskiej. Kwiaty i zapalone znicze pod pomnikami szkolnymi oraz krótka modlitwa w intencji poległych skłoniły do refleksji o losach ludzi i ojczyzny.

26.10.2017
Z teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromaniaWe czwartek (26 października) 33 uczniów naszej szkoły obejrzało spektakl "Szalone nożyczki" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
„Szalone nożyczki” to teatr interaktywny. Autor sztuki jedną z ról powierzył publiczności, to od niej zależy rozwój sytuacji i zakończenie przedstawienia. „Szalone nożyczki” w 1997 wpisano do światowej Księgi Rekordów Guinnessa jako sztukę najdłużej obecną w repertuarach teatrów amerykańskich". Dowiedz się więcej...
W uczcie teatralnej wraz z młodzieżą uczestniczyły panie: Ewa Syrylak, Anita Drzał, Małgorzata Wanat.

23.10.2017
Prace nasadzeniowe w Specjalnym Ośrodku
Szkolno - Wychowawczym w Mrowli


Na zdjęciu grupa uczniów klasy III TAK

Końcem września zakończone zostały prace pielęgnacyjno - nasadzeniowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Mrowli. Projekt nasadzeń, przygotowany przez troje uczniów klasy IV TAK (Katarzynę Falandysz, Jakuba Rykiel, Macieja Rykiel), realizowany był w dwóch etapach - w maju i wrześniu 2017 roku przez uczniów klasy
IV i III TAK w ramach praktyk zawodowych i zajęć praktycznych.
Nad przygotowaniem projektu i jego realizacją opiekę merytoryczną sprawowała pani Marta Straub.

13.10.2017
"Nauczycielem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce"Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy maturalnej przygotowali program artystyczny pod hasłem "Nauczycielem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce". Pracownicy naszej szkoły wzięli udział w programie telewizyjnym transmitowanym na żywo ze studia plenerowego w sali nr 12. Widzowie (uczniowie ZSA) mieli okazję poznać życie prywatne swoich wychowawców i nauczycieli.
Nad przygotowaniem programu czuwała wychowawczyni klasy IV TAK, pani Małgorzata Wanat.

10.10.2017
"Tośki" w Zakładzie Uzdatniania WodyTechnicy ochrony środowiska
z klasy drugiej badali wodę przeznaczoną do picia w laboratorium Zakładu Uzdatniania Wody w Rzeszowie. Uczniowie badali fizyczne wskaźniki jakości wody, tj.: mętność, barwę, smak i zapach oraz twardość.
Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Magdalena Zając.

10.10.2017
Zielono mi, czyli II TAK w Ogrodzie BotanicznymKlasa II technikum architektury krajobrazu w ramach zajęć praktycznych zwiedzała Ogród Botaniczny w Krakowie. Uczniowie zapoznali się z bogatą kolekcją roślin, które zachwyciły ich swoim pięknem. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali pani Marta Straub oraz pan Piotr Binduga.

02-04.10.2017
Rajd IPN "Szlakiem Armii Krajowej"W dniach 2-4 października grupa uczniów z klasy III i IV TAK uczestniczyła w rajdzie historyczno - edukacyjnym "Szlakiem Armii Krajowej", zorganizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.
Młodzież naszej szkoły zwiedzała ekspozycje związane z historią okupacji oraz walki o niepodległość (ekspozycje muzealne w Dębicy, Pustkowie, Bliźnie i Kolbuszowej), wędrowała śladami walk Armii Krajowej
i męczeństwa Polaków podczas II wojny światowej. Uczniowie odnajdywali miejsca/obiekty historyczne w terenie, uczestniczyli w turnieju gier edukacyjnych IPN oraz konkursie historycznym, w którym zdobyli zaszczytne drugie miejsce. Opiekę nad młodzieżą w czasie rajdu sprawowała pani Eliza Kozdrańska. Dowiedz się więcej ...

02.10.2017
"Tośków" cały świat


Młodzi technicy ochrony środowiska z klasy pierwszej odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
w Rzeszowie. Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając.

30.09.2017
Z teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromaniaW ostatnią sobotę września 20 uczniów naszej szkoły  obejrzało w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie monodram pt. "Mój boski rozwód".

"(...) Historia napisana przez Geraldine Aron, to wspaniałe studium psychiki dojrzałej kobiety, najpierw zranionej 
i porzuconej, a potem na nowo odkrywającej życie i swoją kobiecość. Wielkie wyrazy uznania należą się Annie Demczuk, że potrafiła stworzyć nietuzinkową kreację kobiety ciepłej, uczuciowej, delikatnej a zarazem twardej
i charyzmatycznej. Przez blisko półtorej godziny aktorka znakomicie utrzymywała kontakt z publicznością, bawiąc do łez nie tylko wypowiadanymi kwestiami, ale i mimiką czy gestami. Znakomicie budowała napięcie emocjonalne, przechodząc od śmiechu do płaczu, od ciszy do wrzasku. Elementy komiczne stały się przeciwwagą do omawianego tematu – dramatu zdradzonej kobiety (...)". Czytaj cały artykuł ...

Wraz z młodzieżą spektakl obejrzały panie: Ewa Syrylak i Małgorzata Wanat.

29.09.2017
Dzień Chłopaka na sportowo


Drużyna Mistrzów z klasy IV TAK (od lewej: O. Kowalik, M. Rykiel, M. Kotla, O. Matuła,
N. Jakubowski, D. Kulasa, J. Rykiel)
Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole zorganizowano międzyklasowe zawody sportowe oraz ognisko integracyjne.

27.09.2017
78. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego


Grupa uczniów naszej szkoły wraz z panią Elizą Kozdrańską wzięła udział w uroczystościach związanych
z 78. rocznicą utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego oraz Szarych Szeregów. Dowiedz się więcej ...

27.09.2017
Otrzęsiny klasy pierwszej


Klasa II TAK/TOŚ wraz z wychowawczynią, panią Eweliną Surowiec, przygotowała i przeprowadziła tradycyjne otrzęsiny dla uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Liczne konkurencje, zawody, testy, jakim poddawani byli uczniowie pierwszej klasy i ich wychowawczyni (pani Anita Drzał), pozwoliły ostatecznie na przyjęcie ich do grona społeczności uczniowskiej :)

26.09.2017
Technicy ochrony środowiska w plenerze

   
Uczniowie klasy drugiej, kształcący się w zawodzie technika ochrony środowiska, odwiedzili Rzeszowski Zakład Uzdatniania Wody. W czasie wycieczki młodzież zapoznała się z całym terenem zakłau, obserwując poszczególne etapy uzdatniania wody. Technolog z Działu Produkcji Wody, pani Maria Tendera, wyczerpująco opowiedziała
o oczyszczaniu wody pobieranej z Wisłoka oraz jej przygotowywaniu do picia dla mieszkańców Rzeszowa.
Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając.