Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip


Zobacz filmy promocyjne szkoły nagrane przez naszych uczniów:
część 1.
część 2.

 Rozpocznij wędrówkę śladami szkolnego QUESTU
i odkryj "Skarb dawnego Miłocina" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


13.10.2017
"Nauczycielem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce"


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy maturalnej przygotowali program artystyczny pod hasłem "Nauczycielem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce". Pracownicy naszej szkoły wzięli udział w programie telewizyjnym transmitowanym na żywo ze studia plenerowego w sali nr 12. Widzowie (uczniowie ZSA) mieli okazję poznać życie prywatne swoich wychowawców i nauczycieli.
Nad przygotowaniem programu czuwała wychowawczyni klasy IV TAK, pani Małgorzata Wanat.

10.10.2017
"Tośki" w Zakładzie Uzdatniania Wody


Technicy ochrony środowiska z klasy drugiej badali wodę przeznaczoną do picia w laboratorium Zakładu Uzdatniania Wody w Rzeszowie. Uczniowie badali fizyczne wskaźniki jakości wody, tj.: mętność, barwę, smak i zapach oraz twardość.
Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Magdalena Zając.

10.10.2017
Zielono mi, czyli II TAK w Ogrodzie Botanicznym


Klasa II technikum architektury krajobrazu w ramach zajęć praktycznych zwiedzała Ogród Botaniczny w Krakowie. Uczniowie zapoznali się z bogatą kolekcją roślin, które zachwyciły ich swoim pięknem. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali pani Marta Straub oraz pan Piotr Binduga.

02-04.10.2017
Rajd IPN "Szlakiem Armii Krajowej"


W dniach 2-4 października grupa uczniów z klasy III i IV TAK uczestniczyła w rajdzie historyczno - edukacyjnym "Szlakiem Armii Krajowej", zorganizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.
Młodzież naszej szkoły zwiedzała ekspozycje związane z historią okupacji oraz walki o niepodległość (ekspozycje muzealne w Dębicy, Pustkowie, Bliźnie i Kolbuszowej), wędrowała śladami walk Armii Krajowej
i męczeństwa Polaków podczas II wojny światowej. Uczniowie odnajdywali miejsca/obiekty historyczne w terenie, uczestniczyli w turnieju gier edukacyjnych IPN oraz konkursie historycznym, w którym zdobyli zaszczytne drugie miejsce. Opiekę nad młodzieżą w czasie rajdu sprawowała pani Eliza Kozdrańska. Dowiedz się więcej ...

02.10.2017
"Tośków" cały świat


Młodzi technicy ochrony środowiska z klasy pierwszej odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
w Rzeszowie. Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając.

30.09.2017
Z teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromaniaW ostatnią sobotę września 20 uczniów naszej szkoły  obejrzało w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie monodram pt. "Mój boski rozwód".

"(...) Historia napisana przez Geraldine Aron, to wspaniałe studium psychiki dojrzałej kobiety, najpierw zranionej 
i porzuconej, a potem na nowo odkrywającej życie i swoją kobiecość. Wielkie wyrazy uznania należą się Annie Demczuk, że potrafiła stworzyć nietuzinkową kreację kobiety ciepłej, uczuciowej, delikatnej a zarazem twardej
i charyzmatycznej. Przez blisko półtorej godziny aktorka znakomicie utrzymywała kontakt z publicznością, bawiąc do łez nie tylko wypowiadanymi kwestiami, ale i mimiką czy gestami. Znakomicie budowała napięcie emocjonalne, przechodząc od śmiechu do płaczu, od ciszy do wrzasku. Elementy komiczne stały się przeciwwagą do omawianego tematu – dramatu zdradzonej kobiety (...)". Czytaj cały artykuł ...

Wraz z młodzieżą spektakl obejrzały panie: Ewa Syrylak i Małgorzata Wanat.

29.09.2017
Dzień Chłopaka na sportowo


Drużyna Mistrzów z klasy IV TAK (od lewej: O. Kowalik, M. Rykiel, M. Kotla, O. Matuła,
N. Jakubowski, D. Kulasa, J. Rykiel)
Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole zorganizowano międzyklasowe zawody sportowe oraz ognisko integracyjne.

27.09.2017
78. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego


Grupa uczniów naszej szkoły wraz z panią Elizą Kozdrańską wzięła udział w uroczystościach związanych
z 78. rocznicą utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego oraz Szarych Szeregów. Dowiedz się więcej ...

27.09.2017
Otrzęsiny klasy pierwszej


Klasa II TAK/TOŚ wraz z wychowawczynią, panią Eweliną Surowiec, przygotowała i przeprowadziła tradycyjne otrzęsiny dla uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Liczne konkurencje, zawody, testy, jakim poddawani byli uczniowie pierwszej klasy i ich wychowawczyni (pani Anita Drzał), pozwoliły ostatecznie na przyjęcie ich do grona społeczności uczniowskiej :)

26.09.2017
Technicy ochrony środowiska w plenerze

   
Uczniowie klasy drugiej, kształcący się w zawodzie technika ochrony środowiska, odwiedzili Rzeszowski Zakład Uzdatniania Wody. W czasie wycieczki młodzież zapoznała się z całym terenem zakłau, obserwując poszczególne etapy uzdatniania wody. Technolog z Działu Produkcji Wody, pani Maria Tendera, wyczerpująco opowiedziała
o oczyszczaniu wody pobieranej z Wisłoka oraz jej przygotowywaniu do picia dla mieszkańców Rzeszowa.
Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając.

22.09.2017
III Rzeszowski Zlot Owadów

22 września 2017 uczniowie naszej szkoły z klasy drugiej i trzeciej (Magda Biesiada, Julia Sarna, Natalia Sarna, Patrycja Florek, Ewelina Kopacka, Dominika Ślęczka) uczestniczyli w III Rzeszowskim Zlocie Owadów. Młodzież
zorganizowała zabawy i konkursy dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, a nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwały panie: Joanna Bułat i Ewelina Surowiec.

Czytaj pełną relację na stronie EKOSKOP: http://ekoskop.rzeszow.pl/iii-rzeszowski-zlot-owadow-w-tym-roku-zlecial-sie-do-hali-na-podpromiu/


21.09.2017

Kółko florystyczne znowu w akcji


Kółko florystyczne, prowadzone od wielu lat przez niezastąpioną panią Martę Straub, zainicjowało swoją działalność,  kompozycjami nawiązującymi do rozpoczynającej się jesieni. Prace wykonali uczniowie: Dominika Ślęczka, Lidia Lachcik, Adam Zajonc-Olszewski, Jakub Rykiel, Maciej Rykiel.

20.09.2017
Wybory "samorządowe" w ZSAW wyniku demokratycznych wyborów przeprowadzonych w naszej szkole, wybrano nowy Samorząd Uczniowski,
w skład którego weszli: Agnieszka Cisło (IV TAK), Michał Rosół (III TAK), Julia Sarna (III TAK), Lidia Lachcik (II TAK). Opiekunem pozostała pani Anita Drzał.

19.09.2017
Projekt "Interreg Polska - Słowacja"


Nasza szkola bierze udział w projekcie "Interreg Polska-Słowacja", koordynowanym przez WSIE w Rzeszowie.
Opis projektu znajdziesz tutaj: http://nowywymiaredu.wsie.edu.pl/pl/zadania-mikroprojektu/
14.09.2017
Klasa I TAK/TOŚ w kręgielni


Uczniowie klasy I TAK/TOŚ wraz ze świeżo upieczoną wychowawczynią, panią Anitą Drzał, uczestniczyli w wyjściu integracyjnym do kręgielni "Kula" w Rzeszowie.

13.09.2017
Ślubowanie klasy I TAK/TOŚ


W środę, w obecności rodziców i nauczycieli, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

04.09.2017
Witaj szkoło!
Kolejny rok szkolny rozpoczęła Msza Św. w kościele Matki Boskiej z Lourdes oraz spotkanie z dyrektorem
i wychowawcami.

02.09.2017
"Co się w duszy komu gra...", czyli czytamy "Wesele" Wyspiańskiego
asza fotorela

W ubiegłą sobotę 2 września w Ogrodach przy bazylice Ojców Bernardynów odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” – impreza, której organizatorami byli: Ewa Leniart -Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl -Marszałek Województwa Podkarpackiego, Jerzy Cypryś -Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Anna Murias- Dyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego.
Dramat Wyspiańskiego z podziałem na role był czytany przez wyjątkowych gości: senatorów i posłów do Parlamentu RP, przedstawicieli władz lokalnych, wojska, dyrektorów instytucji kulturalnych, rektorów uczelni wyższych, dyrektorów szkół, nauczycieli i młodzież. Wzięli w niej udział także uczniowie naszej szkoły: Kasia Falandysz, Jakub Rykiel i Mariusz Wiercioch pod opieką pani Małgorzaty Wanat.
Wszyscy uczestnicy imprezy niezwykle rzetelnie przygotowali się do czytania dzieła Wyspiańskiego, a niektóre kreacje zostaną nam na długo w pamięci.

Wasza fotorelacja z wakacji :)

    Pracusie z III TAK (Nataniel, Patrycja) w szkółce roślin ozdobnych

Podzielcie się swoimi wrażeniami z wakacji! Zachęcmy wszystkich uczniów do przesyłania wakacyjnych zdjęć na adres: pani_od_polskiego80@wp.pl do 15 sierpnia br.
Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody :)

23.06.2017
WAKACJE!!!!


Po Mszy Świętej, spotkaniu z dyrektorem oraz wychowawcami, uczniowie ZSA udali się na zasłużone wakacje :)
Zobacz zdjęcia klasowe...

17.06.2017
Our Quest is the best!


    Nasz szkolny Quest "Skarb dawnego Miłocina", opracowany przez uczniów klasy III TAK (K. Falandysz, J. Rykiel,
M. Rykiel) i nauczycieli (J. Bułat, M. Wanat), zajął I. miejsce w konkursie na najlepszy Quest, którego organizatorem był Klub "Gaja".

    Questing to turystyka z zagadkami, rodzaj gry terenowej, której celem jest odkrywanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego danego regionu poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc, często poza oznakowanymi trasami, poznawanie legend i historii danego miejsca. Polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków (QUESTÓW), którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

Wędruj śladami szkolnego Questu "Skarb dawnego Miłocina"...

Zakończenie 01 - 03.06.2017
Festiwal Przestrzeni Miejskiej 2017

    Uczniowie klasy II TAK (Magdalena Biesiada, Natalia Sarna, Julia Sarna, Sebastian Welc) wykonali prace plastyczne prezentowane w czasie kolejnej edycji Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie. W czasie imprezy zaprezentowano także projekty zagospodarowania terenu wykonane przez uczniów klasy III i IV TAK (Anna Kuszaj, Dominika Kołodziej, Olga Łakomy, Monika Opalińska, Dominika Jabłońska, Barbara Bąk) w ramach projektu Estrady Rzeszowkiej "Młodzież (dla) Miasta".
Opiekę merytoryczną pełniły panie: Ewelina Surowiec i Joanna Bułat.
Zobacz więcej na fb...

01.06.2017
29-31.05.2017"Jak nie czytam? Jak czytam!" 📘📙📕📗

📘📙📕📗      UjvbhfU   
Uczniowie klas I TAK/TOŚ i II TAK wzięli udział w akcji Miesięcznika "Biblioteka w szkole" "Jak nie czytam? Jak czytam!". Akcja polegała na biciu rekordu w ogólnopolskim czytaniu oraz na propagowaniu czytelnictwa. Ksiązki
w szkolnym ogrodzie wraz z młodzieżą czytała inicjatorka przedsięwzięcia - pani Anita Drzał.

29-31.05.2017
Z wizytą w Grzybowie

   W dniach 29-31 maja 2017 dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w trzydniowej wycieczce do modelowego gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia ekologicznego gospodarstwa, podniesienie wiedzy uczniów na temat zrównoważonego rolnictwa oraz różnych funkcji zadrzewień i zakrzewień śródpolnych,  zainteresowanie młodych ludzi rolnictwem ekologicznym, propagowanie zasad zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego rolnictwa.
    Młodzież wzięła udział w prelekcjach, warsztatach i zajęciach terenowych. Był to ostatni etap realizowanego przez naszą szkołę projektu edukacyjnego "Święto Drzewa - wśród pól".
    Opiekę nad młodzieżą pełniły panie: Joanna Bułat i Anita Drzał.

26.05.2017
Finał projektu "Święto Drzewa - wśród pól"